شیر توپی

تامین شیر توپی با بهترین قیمت ها

شیر توپی یا همان بال ولو پرکاربرد ترین نوع شیر صنعتی است که همیشه بسیار پر فروش بوده است و به دلیل تنوع تولید کنندگان ایرانی و خارجی مارک ها و قیمت های مختلفی از این شیر همین طور سایز های مختلفی وجود دارد. شیر توپی کاربرد های بسیاری از صنایع آب و فاضلاب و گازی تا صنایع دارو سازی دارد و به دلیل داشتن چنین گستره ای از آلیاژ های مختلفی نیز تولید می شود به طور مثال این شیر از برنج، فولاد، استیل، چدن نشکن، و پلیمر ساخته می شود. همین طور محرک های این شیر ها بسته به سایز و استفاده از انواع دستی ساده، دستی گیربکسی، پنوماتیک و هیدرولیک تولید می شوند. این شیر ها توان تحمل فشار بالایی دارند و برخی انواع آنها می تواند تا 1000بار فشار را تحمل نماید. معمولا از این شیر ها در خطوطی استفاده می شود که نیاز است شیر به حالت کاملا باز و یا کاملا بسته قرار گیرد.
در بيشتر آنها عمل كردن شير در حالتي روي ميدهد كه دسته شير تا 90 درجه بچرخد. برخي از Ball valve ها داراي عملگرهايي هستند كه بصورت دنده خورشيدي کار ميكنند. اين نوع از دنده ها به شير اجازه ميدهند كه از دستـه كوچكتري استفاده كنند ولي نيروي حاصله از آنها به اندازه يك شير بزرگ ميباشد. از شير توپي براي كنترل جريان در زماني كه سيال فقط گاز باشد ميتوان استفاده كرد.مسیر ورود سیال به دو صورت امکان پذیر است . نخست آنکه بصورت کاهش در سطح مقطع که یک ارفیس Orifice داریم که حفره روی گوی، کمتر از ورودی و خروجی شیر میباشد.دوم آنکه بصورت مسیر کاملا” باز که حفره روی گوی به اندازه قطر ورودی و خروجی شیر است.
از مزابای مهم جهت استفاده از این نوع ولو ها ، عمل كردن در نسبت یک به چهارم بسته بودن و باز بودن مجراي توپي ، يكپارچه بودن قطعات آن و عدم نياز به روانكاري، عمل كردن سريع در باز و بسته شدن ، وزن كم ،ساختمان فشرده ،نصب و بهره برداري آسان، تغيير سریع جهت جريان، گشتاور پايين مورد نياز جهت باز و بسته كردن و در نهایت ، قیمت پایین تر نسبت به سایر شیر هاست.

Responsive