لرزه گیر

برای دریافت لیست قیمت انواع لرزه گیر ها با ما تماس بگیرید

دریافت قیمت لرزه گیر
Responsive

لرزه گیر و انواع آن

در تمام تجهیزات مکانیکی که گردش و حرکت وجود دارد نوعی از لرزه گیر استفاده می شود که نه تنها به کاهش میزان لرزه ها کمک می کند بلکه ابزاری است برای کنترل مشکلات بسیار بیشتری همچون خرابی های فیزیکی و کنده شدن و ضربه. البته کاربرد های ضربه گیر ها به همین جا ختم نمی شود و واژه انگلیسی انتخاب شده برای لرزه گیر Expansion Joint به معنی اتصال افزاینده، کاربردی هم معنی با واژه خودش دارد و آن هم استفاده از لرزه گیر به عنوان افزاینده طول می باشد. لرزه گیر ها تنها به این دسته از ابزار آلات تقسیم نمی شوند و لوله های فلکسی نیز گونه ای از لرزه گیر هستند که البته طول متغیر دارند و برای افزایش طول گزینه های مناسب تری هستند. اما گذشته از این خاصیت، از لرزه گیر بیشتر برای جلوگیری از لرزش های تولید شده توسط پمپ هاو تجهیزات مکانیکی دیگر مانند فن و کمپرسور،کم شدن صدا، جلوگیری از استهلاک زود هنگام لوله و سایر قطعات لوله ها می شوند.
بیشترین کاربرد لرزه گیر ها در هنگام عمل مکش Suction و تخلیه ناگهانی Discharge پمپ ها می باشد که علاوه بر جذب لرزش های موجود، ضربات قوچ و شوک های به وجود آمده بر روی خط لوله را حذف می کند. از دیگر خواص لرزه گیر ها افزایش مقاومت یک خط لوله در مقابل شرایط محیطی و تغییر دما می باشد. به فرض در منطقه ای به دلیل افزایش و کاهش دما شاهد انقباض و انبساط هستیم که بدون وجود لرزه گیر فشار زیادی را بر خط لوله منتقل می کند و می تواند باعث خرابی ها فیزیکی شدیدی شود.اما لرزه گیر های لاستیکی خواص بیشتری هم دارند به طور مثال مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند. همین طور مانع عبور جریان الکتریکی می شوند.
لرزه گیر ها در صنایع شیمیایی، داروئی، دریایی، تاسیساتی، فولاد، نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی هسته ای کاربرد دارند درست مانند سایر ملزومات تاسیساتی، لرزه گیر ها نیز نقش بزرگی در عبور سیالات بازی می کنند و کارخانه ها و تولید کننده های بسیاری در این زمینه در ایران و خارج از ایران فعالیت می کنند که به عنوان مشهور ترین آنها می توان به فلکسور پارس و همین طور ارتعاش صنعتی ایران اشاره کرد.
شلنگ های فلزی یا همان فلکسی ها و یا مارین، اتصالات پارچه ای، تجهیزات مقاوم سازی زلزله، شلنگ های غیر فلزی هیدرولیکی، اتصالات اکاردئونی کوتاه و بلند نیز از جمله تجهیزاتی هستند که در دسته لرزه گیر ها قرار می گیرند.

Photo

فروش انواع لرزه گیر لاستیکی و فلزی

گذشته از کارخانه تولید کننده و سایز، لرزه گیر ها را می توان در دو دسته بزرگ جای داد اول لاستیکی و دوم آکاردئونی فلزی، هر دودسته خواص مجزای خود و کاربرد مجزا دارند ولی به صورت کلی یک کار خاص را انجام می دهند. یکی از بهترین خاصیت های وجود تولید کننده های معتبر در داخل ایران، سفارشی سازی ساخت لرزه گیر است که مجموعه ما با برداشت نقشه های فنی و بر اساس نیاز پروژه شما تجهیز مورد نیاز را تولید خواهد کرد.

تماس با ما
Photo
بر روی این دسته از لرزه گیر ها یک مهار به صورت پیچ و مهره ای متصل می شود تا در فشار های زیاد جلوی کشیده شدن زیاد لرزه گیر را گرفته و مانع خراب شدن آن شود. این مهار در مقابل فشار تراست مقاومت می کند و التبه باید در نظر داشته باشید که در صورت وجود زاویه در خط می بایست نوع سوراخ های پیج های لرزه گیر را به درستی انتخاب کنید تا در زوایای لوله به آنها فشار مضاعف وارد نشود
نقطه مقابل لرزه گیر مهار دار این لرزه گیر است که برای فشار های کم و همین طور مواردی همچون نگرانی از افزایش طول استفاده می شود. البته این مسئله را در نظر بگیرید که دامنه تحمل لاستیک نصب شده بر روی این لرزه گیر ها با یکدیگر متفاوت هستند. در زمان خرید لرزه گیر در صورتی که سیال دمای بالایی دارد باید با مشورت فروشنده و بر اساس مشخصات تکنیکال محصول را تهیه نمایید
نام این لرزه گیر گویای کاربرد آن هست. بر روی این تجهیز یک فلنج گردان نصب شده است تا مقداری زاویه حرکتی و فضای بازی به خط لوله بدهید و این خاصیت بیشتر زمانی کاربرد دارد که نیاز به نصب لرزه گیر در پشت پمپ هست
لرزه گیر هایی که در دهانه انتهایی خود یک فلنج محکم ثابت شده دارند و معمولا برای اتصال بین لوله ها و حذف کردن بار الکتریکی و همین طور لرزش استفاده می شوند در این دسته قرار می گیرند.

ما بهترین لرزه گیر های لاستیکی و بهترین لرزه گیر های فلزی را به مناسب ترین قیمت ها برای پروژه شما فراهم می کنیم

مناسب ترین قیمت های انواع لرزه گیر و شلنگ های انعطاف پذیر از بهترین برندها

دسته لرزه گیر ها تنها با خود این محصول شناخته نمی شود و مواردی هستند که شرکت های تولید کننده لرزه گیر آنها را نیز تولید می کنند مانند لوله های انعطاف پذیر و فلکسی و یا پارچه های مخصوص برای کاهش لرزه در سایز های بزرگ، شلنگ خرطومی، شلنگ لاستیکی فشار بالای هیدرولیک، البته این دسته ها تنها محصول شرکت های معتبری مانند فلکسور پارس هستند که ما نیز محصولات آن مجموعه را به قیمت مناسب ارائه می کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اتصالات پارچه ای

این پارچه ها معمولا در دو نوع نسوز تک لایه و نسوز چند لایه ساخته می شوند و برای جلوگیری از تنش و حرکت های موجود در داکت های انتقال مورد استفاده قرار می گیرند. این تنش ها گاهی ممکن است به دلیل تغییرات دمایی نیز باشد، محدوده دمایی این پارچه ها بسته به تولید و دیتاشیت تکنیکال کمپانی می تواند از 50 تا 1400 درجه سانتی گراد باشد.

بیلوز

بیلوز ها آکادئون شکل هستند و می توانید آنها را در بسیاری تاسیسات مشاهده نمایید. به طور مثال در شیر های صنعتی کنترل فشار، بلوز واژه ای فرانسوی با معنی مشابه آکاردئون هست و در ساز های اکاردئونی نمونه بارز آنها را دیده اید. این بلوز ها همین طور می توانند به عنوان لرزه گیر و کاهنده فشار استفاده شوند. این تجهیز معمولا به صورت سفارشی بنابر سایز مورد نیاز و مشخصات فنی پروژه ساخته می شود. این بیلوز ها معمولا از فلز ساخته می شوند.

شلنگ خرطومی

شلنگ هاي خرطومی فلزی در طراحی خطوط لوله برای اهداف خاصی از جمله جذب ارتعاشات ، عملکرد در شرایط خلأ ، کنترل شرایط دماي بالا ، خنثی کردن آلودگی صوتی خطوط لوله ، هدایت حرکت های رفت و برگشتی و پیچشی، عملکرد مؤثر تحت فشار بالا و تنظیم یا تصحیح ناهمراستایی خط لوله به کار گرفته می شوند.

از شلنگ های خرطومی در سطح وسیع به عنوان لرزه گیرهای سمت مکش و سمت تخلیه پمپ ها استفاده می شود . آنها به جلوگیری از آسیب دیدگی ناشی از ارتعاش ، انبساط و انقباض کمک می کنند . آنها انبساط های حرارتی و نیز تنشهای خفیف ناشی از ناهمراستایی را جذب می نمایند . وجود حصیر محافظ بافته شده از جنس استنلس استیل (Braid) بر روی شلنگ ساختار بسیار مناسبی را برای هماهنگی با حرکتهای زیاد به همراه فشارهای بالا فراهم می آورد . لوله هاي خرطومي اين شركت در سايز هاي گوناگون و طول هاي متنوع در انواع جوشي ، فلنجدار، مهره ماسوره ، رزوه دار و U-type توليد مي گردد.

شیلنگ لاستیکی

موارد كاربرد شیلنگ هاي لاستيكي در انواع مختلف سیالات عبوری ( اسیدهای قوی، حلالهای شیمیایی، مشتقات نفتی و… )، درجه حرارت بالا تا دمای 150 درجه سانتی گراد، فشارهای بالا و خلأ، حرکات مختلف محوری، زاویه ای و جانبی،جذب عالی ارتعاش، صدا و ضربات قوچ در خطوط لوله هستند
Responsive