نوار سرجوش نوار خطی چسب پرایمر

Responsive

نوار سرجوش نوار خطی چسب پرایمر

پس از نصب لوله ها و جوشکاری یک خط لوله باید تمام قسمت های مربوز به سرجوش ها و نقاط اتصال همین طور خود خط لوله عایق پیچی شده شود. این مرحبه معمولا قبل از قرار دادن لوله در کانال انجام می شود. البته آزمایش با دستگاه های نشتی یاب مانند هالید دتکتور انجام می شوند تا از سلامت لوله و اتصالات اطمینان حاصل شود.
پس از اطمینان از سلامت اتصالات و محل های جوشکاری بر روی لوله ها ماده ای پلیمری که به چسب یا رنگ پرایمر مشهور است بر روی سطح لوله ها و منافظ پخ خورده می زنند و لوله آماده نوارپیچی است. استاندارد نوار کشی الزام به قرار گرفتن 50درصد از نوار اولیه بر روی 50درصد از دور بعدی نوار دارد. بر روی تمام اتصالات و محل های جوش نیز نوار سرجوش کشیده می شود.
گاهی به انواع نوار سرجوش و خطی نوار آلتن هم گقته می شود

موارد کاربرد نوار سرجوش و نوار خطی در خطوط لوله

  • عایق سرجوش جهت استفاده درخطوط لوله نفت و گاز
  • عایق سرجوش جهت استفاده درخطوط لوله دریایی
  • عایق سرجوش جهت استفاده درخطوط لوله آب و فاضلاب
  • عایق سرجوش جهت استفاده درخطوط لوله دارای عایق حرارتی

برای خرید نوار عایق خطی، چسب پرایمر، نوار عایق سرجوش با کیفیت و قیمت مناسب با ما تماس بگیرید

دریافت قیمت لرزه گیر لاستیکی

چسب پرایمر – رنگ پرایمر

چسب پرایمر نیز یک عایق حرارتی است که علاوه بر خاصیت عایق بودن به دلیل چسبندگی اطراف لوله ها را می پوشاند تا نوار کشی ساده تر و محکم تر انجام شود. رنگ پرایمر در قوطی های مختلفی با حجم های مختلفی فروخته می شود. نوار آلتن یا خطی سپس اطراف لوله پیچیده می شود. انواع مختلفی از این پرایمر ها نیز در بازار ایران موجود است که از کیفیت و چسبندگی خاصی برخوردارند ولی مهمترین خصیصه در بین این چسب ها میزان غلظت آنهاست و اینکه آیا با دستگاه های مکانیکی و یا وسط دست بر روی لوله قرار خواهند گرفت.

Responsive